` system antyplagiatowy

Co grozi za plagiat pracy zaliczeniowej?

Gość - 2017-06-07 23:37:08

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-10-11 10:43:22 Mieszkowice

Przywłaszczenie sobie cudzego tekstu samo w sobie jest czynem niepochwalanym, a co gorsza podlega nawet w skrajnych przypadkach karom pozbawienia wolności. Jak wyglądać mogą konsekwencje w sytuacji, gdy plagiat popełniono w celu zaliczenia pracy magisterskiej?

Plagiat można popełnić nie tylko kopiując całość lub znaczną część tekstu ale także wykorzystując drobny ułamek danego artykułu czy też dzieła. Brak odpowiednich adnotacji o źródle pochodzenia nawet najmniejszego fragmentu, który nie powstał spod naszej ręki skutkować może karą pozbawienia wolności do lat 3, a już na pewno usunięciem nas z listy studentów oraz anulowaniem całej pracy zaliczeniowej. Plagiat może w niektórych przypadkach być powodem do odebrania noszonego tytułu zawodowego.


Gość 2018-06-24 12:19:18 Nidzica
Wykorzystanie całości lub fragmentu cudzego utworu bez podania źródła i przy podpisaniu go swoim nazwiskiem jest plagiatem. W przypadku złożenia prac zaliczeniowych będących plagiatem można się spodziewać braku zaliczenia jednak nie tylko, ponieważ sprawa jest poważniejsza. Popełnienie plagiatu jest nie tylko naruszeniem cudzej własności intelektualnej, ale także przestępstwem opisanym w kodeksie karnym, które w przypadku prac dyplomowych może być karane przez sąd grzywną, a także pozbawieniem lub ograniczeniem wolności.

Gość 2017-06-07 23:37:31 Skwierzyna
Jak powszechnie wiadomo, student to osoba, która rozpoczyna naukę, tylko wtedy, gdy zbliż a się sesja. Zbyt duża ilość egzaminów, kolokwium i zaliczeń powoduje, że z czegoś należy zrezygnować, by móc dostać pozytywną ocenę z innego przedmiotu. Nauczyć się czy też napisać pracę zaliczeniową? To odwieczny problem. Jednakże, większość wybiera tą drugą opcję. Zazwyczaj kończy się to ściąganiem gotowych wypracowań, brakiem przypisów, szybkim zmienianiem słów, ale w gruncie rzeczy i tak zmysł jest taki sam. Jak to się kończy? Wezwaniem na konsultację z profesorem i tłumaczeniem się, dlaczego popełniło się tak oczywisty plagiat. Mimo to, "dywanik" u prowadzącego to łagodna wersja. Za plagiat pracy zaliczeniowej grozi przede wszystkim: nie zaliczenie przedmiotu, postawienie przed Komisją Dyscyplinarną dla Studentów i zawieszeniem w prawach studenta. Co gorsze, może dojść nawet do procesu sądowego.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Co to jest plagiatorstwo?
Co wykrywa program antyplagiatowy?
Czy plagiat jest karalny?
Co grozi za plagiat pracy magisterskiej?
Jaka jest odpowiedzialność wydawcy za plagiat?
Jaka jest odpowiedzialność studenta za plagiat?