` system antyplagiatowy

Co jest plagiatem?

Gość - 2017-07-02 07:32:48

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-09-28 11:07:47 Sejny

Mianem plagiatu określa się umyślne przywłaszczenie sobie czyjejś pracy, zatajając przy tym jej prawdziwego autora. Najczęściej występuje w takich dziedzinach jak muzyka, prace naukowe i dziennikarstwo. To nie zawsze całkowicie wierna kopia danej twórczości, ale też odwzorowanie jej i „zamaskowanie” za pomocą synonimów, drobnych zmian w szyku zdań i innych zabiegów. Jest to też ukrycie istotnych źródeł pracy. Nic więc dziwnego, że często trudno jest jednoznacznie odróżnić plagiat od inspiracji.

Oszustwo tego rodzaju karane jest w Polsce grzywną lub pozbawieniem wolności do lat trzech.


Gość 2018-06-10 23:25:43 Drezdenko
Jeżeli mowa o plagiacie, to trudno ustalić konkretną definicję. Najprościej rzecz ujmując jest to kradzież cudzego dorobku intelektualnego. Może obejmować różnego rodzaju teksty pisane, które wykorzystywane są potem jako własne. Popełniająca plagiat osoba unika wówczas podania kto jest rzeczywistym autorem treści. Może to być całość lub tylko część danego utworu (piosenki, książki, artykuły czy pracy dyplomowej). W dzisiejszych czasach to dość popularny problem. Wykroczenia plagiatowe są karane surowymi grzywnami lub nawet czasowym więzieniem (najwyższy wyrok to 3 lata).

Gość 2017-07-02 12:02:52 Toruń
Jeżeli skopiujemy utwór, dzieło lub pomysł, którego nie jesteśmy autorem, a jego twórca nie wyraził zgody na takie działanie, to wtedy mówimy o popełnieniu plagiatu. Sam plagiat, to także przywłaszczenie sobie zdjęcia, opisu, komentarza, dzieła czy utworu jego właściciela. Plagiat dzielimy na plagiat jawny i ukryty. Plagiat jawny, to całościowa kradzież dzieła jego autorowi, natomiast plagiat ukryty to przywłaszczenie części dzieła jego autora, bez podania bibliografii i źródeł cytatu, opisu czy dzieła.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jak uniknąć plagiatu w pracy dyplomowej?
Kiedy jest plagiat pracy licencjackiej?
Ile powtórzonych słów to plagiat?
Czym jest plagiat?
Jak uniknąć plagiatu?
Jak działa program antyplagiatowy?