` system antyplagiatowy

Co to jest plagiat i jak go unikać w pracach naukowych?

Gość - 2017-07-02 07:02:55

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-06-13 23:57:55 Tarnowskie Góry
Pisząc pracę naukową, ważne jest, aby tekst który tworzymy był unikalny, inaczej bowiem może zostać uznany za plagiat. Plagiat to nic innego, jak skopiowanie innego utworu oraz przypisanie sobie autorstwa. naruszanie praw autorskich grozi odpowiedzialnością karną. 
Jak zatem unikać plagiatu w pracach naukowych? Przede wszystkim tekst, który chcemy umieścić w pracy naukowej piszmy swoimi słowami, używajmy synonimów i słów zastępczych. Ważne jest, aby zmieniać układ wyrazów w zdaniu nie zmieniając jednocześnie sensu. A w przypadku stosowania cytowania zaznaczyć dzieło, którym się posiłkowaliśmy w trakcie pisania. 

Gość 2017-07-02 12:02:52 Stary Sącz
Podczas pisania pracy autor korzysta z wielu źródeł, w tym z opracowań naukowych. Znajdują się w nich przydatne wnioski, które można wykorzystać, zamiast opracowywać je samodzielnie od podstaw. Informacje te są niemal gotowe użycia, wystarczy jedynie je przepisać. Jeżeli zrobimy to bez podania autora oryginału, dopuszczamy się plagiatu, nawet jeżeli "piszemy to własnymi słowami". Można natomiast skorzystać z pomysłów zaczerpniętych z oryginalnej pracy. Zawsze jednak pamiętajmy o podaniu nazwiska autora.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jak pisać pracę licencjacką, by nie stworzyć plagiatu ?
Jak pisać pracę magisterską żeby nie było plagiatu?
Ile procent to już plagiat?
Co jest plagiatem?
Jak uniknąć plagiatu w pracy dyplomowej?
Kiedy jest plagiat pracy licencjackiej?