` system antyplagiatowy

Co to jest plagiatorstwo?

Gość - 2017-06-06 22:31:03

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-06-11 23:02:09 Świętochłowice
Plagiaryzm, plagiat, plagiatorstwo...
Wszystkie wyżej wymienione słowa dotyczą tego samego zagadnienia, a mianowicie kradzieży. Plagiatorstwo jest notorycznym popełnianiem kradzieży cudzych własności autorskich, kopiowaniem cudzych prac oraz sygnowaniem ich swoim imieniem i nazwiskiem, a co za tym idzie także zarabianie kosztem autora. Zagadnienie to jest bardzo szeroko pojętym problemem i może dotyczyć praktycznie każdej dziedziny życia. Od kopiowania obrazów i utworów muzycznych, poprzez książki i prace magisterskie, aż po wykorzystanie ujęć w filmach czy teledyskach. Najwyższym wymiarem kary jaka może spotkać przestępcę jest grzywna lub ograniczenie / pozbawienie wolności do lat trzech.

Gość 2018-01-24 23:00:32 Żywiec
Kopiowanie czegoś lub kogoś, świadome przywłaszczanie cudzej treści bez zgody autora to plagiatorstwo. Potocznie możemy powiedzieć, że jest to kradzież intelektualna, a plagiator w tym przypadku zataja źródło zapożyczeń i przypisuje sobie (pod swoim nazwiskiem) wszelkie dzieła, utwory, obrazy, muzykę, prace naukowe, publikacje, grafiki, książki, gry komputerowe i inne. W Polsce plagiatorstwo jest karalne, a plagiat zawsze narusza osobiste prawa autorskie (czyli prawa jakie ma autor względem danego utworu).

Gość 2017-06-06 22:31:17 Nowy Dwór Gdański
Plagiatorstwo, inaczej plagiat lub plagiaryzm to przywłaszczenie sobie cudzego pomysłu lub dzieła i podpisanie się pod nim jak pod własnym. Może występować również w przypadku wykorzystania części utworu, na przykład tekstu książki, wiersza lub piosenki albo linii melodycznej. Inaczej określa się je przywłaszczeniem dzieła. Warto wiedzieć,że za popełnienie plagiatu grozi odpowiedzialność karna, ponieważ jest traktowane na równi z kradzieżą dóbr materialnych, chociaż dotyczy raczej własności intelektualnej.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Co wykrywa program antyplagiatowy?
Czy plagiat jest karalny?
Co grozi za plagiat pracy magisterskiej?
Jaka jest odpowiedzialność wydawcy za plagiat?
Jaka jest odpowiedzialność studenta za plagiat?
Czy tester oprogramowania może popełnić plagiat?