` system antyplagiatowy

Co to jest system antyplagiatowy?

Gość - 2017-05-23 14:55:08

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-10-03 16:44:57 Brusy

Funkcjonujący od kilku lat systemy antyplagiatowe wciąż budzą postrach wśród studentów, którzy obawiają się posądzenia o plagiat. Czym jest i o czym informuje system antyplagiatowy?

Ocena oryginalności tekstu

Zadaniem systemu antyplagiatowego jest ocena oryginalności tekstu. Po wprowadzeniu tekstu do systemu otrzymuje się raport podobieństwa, w którym prezentowane są dwa wskaźniki oceniające identyczność fraz występujących w Internecie oraz w Ogólnopolskim Repozytorium Prac Dyplomowych. Na podstawie oceny wartości wskaźników, podanych w procentach, przeprowadza się analizę pracy oraz to czy narusza ona prawa autorskie.

Nie tylko procenty

O tym czy praca została napisana samodzielnie świadczy nie tylko wartość poszczególnych wskaźników, ponieważ system antyplagiatowy nie ocenia czy doszło do plagiatu. Analiza raportu podobieństwa powinna zostać przeprowadzona przez promotora pracy dyplomowej, który oceni,które frazy zostały powtórzone i czy rzeczywiście świadczy to o łamaniu praw autorskich.


Gość 2017-06-13 23:06:29 Biała Podlaska
Większość uczelni posiada specjalne programy, które służą do wykrywania w składanych przez studentów pracach nadmiernych podobieństw z pracami już istniejącymi. To są właśnie systemy antyplagiatowe. Po sprawdzeniu pracy i porównaniu jej z posiadaną bazą danych, system generuje raport, który jest dostępny dla promotora. Promotor ma dostęp do systemu także przez wygenerowaniem raportu, w tym celu, aby zaakceptować wykryty „plagiat”, który w rzeczywistości polega na użyciu powszechnie znanego sformułowania, często używanego w monografiach.

Gość 2017-05-23 22:51:26 Nowy Sącz
Systemy antyplagiatowe są w dzisiejszych czasach bardzo szeroko wykorzystywane w różnych branżach. Pozwalają one uniknąć ryzyka plagiatu, co ważne jest np. na studiach. Takimi systemami posługują się głównie profesorowie chcąc sprawdzić autentyczność danych prac, np. prac magisterskich, czy też licencjackich. Jest to zrozumiałe, ponieważ nie każda osoba posługuje się własną wiedzę, a często zdarza się tak, że studenci naruszają autorskie prawa osobiste, co jest zabronione. Systemy antyplagiatowe sprawdzają się także w świecie copywritingu.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Co to jest plagiat?
Jak sprawdzić swoja prace w programie antyplagiatowym?
Jak wygląda plagiat pracy licencjackiej?
Jak zgłosić plagiat pracy magisterskiej?
Jak sprawdzić plagiat w Wordzie?
Jaki jest dobry program antyplagiatowy?