` system antyplagiatowy

Czy łatwo popełnić plagiat logo?

Gość - 2018-08-07 11:47:47

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-08-07 17:27:42 Siemiatycze

Dla firm, które chcą być rozpoznawalne na rynku identyfikacja  wizualna odgrywa bardzo ważna rolę. Przede wszystkim odpowiednie logo jest w stanie zapewnić unikatowość, pytanie czy zawsze jest to znak niepowtarzalny?


Popełnienie plagiatu wiąże się ze świadomą kradzieżą cudzego dzieła. Przykłady przywłaszczenia sobie czyjegoś logo są łatwe do znalezienia, tak jak kopia znaku znanej firmy ubezpieczeniowej wykonana przez rosyjskiego grafika. Niemniej jednak, zdarzają się loga wykorzystujące podobny motyw, przykładowo dwóch kółek lub innych kształtów geometrycznych, gdzie nie mamy do czynienia z plagiatemz drugiej strony, czasem może nam się wydawać, że coś łudząco podobnego zostało ukradzione, podczas gdy pomysł został kupiony. Niemniej jednak, firma dbająca o swoją rozpoznawalność powinna zadbać także o unikatowość wizualną.


Wykorzystując cudze logo narażamy się na popełnienie plagiatu. W dobie globalizmu trudno jest wpaść na unikatowy pomysł, dlatego tworząc nasze prace powinniśmy upewnić się, że nie naruszamy praw autorskich.
Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Dlaczego znane marki borykają się z plagą podróbek?
Czy w muzyce możliwe jest jeszcze wymyślenie czegoś oryginalnego?
Czy wiesz, że w branży motoryzacyjnej dochodzi do kopiowania cudzych rozwiązań?
Czy warto stosować podszewki krawieckie?
Jak napisać rozprawkę zgodną z zasadami?
Co nie jest plagiatem?