` system antyplagiatowy

Czy matura z języka polskiego może być posądzona o plagiat?

Gość - 2018-09-06 15:10:23

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-09-06 17:14:00 Dęblin

Mimo, że wiele młodych osób nie zdaje sobie z tego sprawy matura jest ważnym egzaminem państwowym, który niejednokrotnie rzutuje na całe życie. Niestety spotykane były w historii próby oszustwa, a mianowicie wykorzystywanie prac innych osób na własnym egzaminie. Jest to oczywiście najprościej rzecz ujmując plagiat.


W internecie znaleźć można wiele prac z języka polskiego, które były wykorzystywane w poprzednich latach. Część leniwych licealistów kopiowało zawarte w nich treści i próbowało wykorzystać podczas własnego egzaminu dojrzałości.


Jeszcze kilka lat temu nauczyciele mieli ograniczone pole do reagowania na tego typu oszustwa. Jednak obecnie, w dobie cyfryzacji i dostępu do internetu w przeciągu kilku minut możliwe jest sprawdzenie, czy dana praca to nie jest plagiat. Dzięki temu udało wyłapać się takie przypadki, co skutkowało oczywiście unieważnieniem egzaminu dla takiej osoby.


Na szczęście uczniowie są coraz bardziej świadomi możliwości sprawdzania, czy dana praca nie jest plagiatem i coraz rzadziej próbują oszukać nauczycieli.
Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jaka latarka lekarska jest najlepsza?
Czy guma do żucia jest szkodliwa?
Czy kofeina w tabletkach pobudza?
Czy piosenka „To nie ja” jest plagiatem?
Czy można splagiatować grę mobilną?
Czy praca naukowa powinna być odkrywcza?