` system antyplagiatowy

Czy plagiat jest ścigany z urzędu?

Gość - 2017-07-02 09:38:21

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-06-10 23:20:15 Chocianów
Ktoś z was kiedyś zadał sobie to pytanie? Jeśli tak to bardzo dobrze, gdyż większość ludzi nieświadomie łamie prawo. Instytucje państwowe i samorządowe mają obowiązek natychmiastowego zawiadomienia policji lub prokuratury w sytuacji zaistnienia plagiatu ( art. 115 ust. 1 pr. aut.).  Niewypełnienie tego obowiązku to niestety kolejne przestępstwo( art. 231 § 1 Kodeksu karnego) .Oczywiście zawsze istnieje możliwość, iż użyjemy coś do czego wygasły prawa autorskie i wtedy mamy mniejszą szansę jakiegokolwiek postępowania sądowego. Wiadomo,że twórca może ubiegać się o rekompensatę.

Gość 2018-01-18 22:58:09 Kwidzyn
Odpowiedzią na tytułowe pytanie jest: tak, jest to przestępstwo ścigane z urzędu i każda z osób powinna poinformować o nim. Wszyscy, którzy dokonali plagiatu mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Autor, którego utwór został skopiowany, ma prawo wymagać odpowiednich przeprosin, wycofania plagiatu, a także żądać odszkodowania finansowego. Za plagiat można także otrzymać karę grzywny lub nawet pozbawienia wolności do 3 lat. Czerpanie natchnienia z dostępnych już dzieł jest możliwe tylko po spełnieniu pewnych wytycznych.
 

Gość 2017-07-02 12:02:52 Kielce
Każde stworzone przez autora dzieło jest objęte prawem autorskim. Prawa te chroni nie tylko prawo cywilne, ale też karne. Od 2005 r. naruszenie praw autorskich, czyli np. użycie dosłowne fragmentu czyjegoś dzieła we własnej pracy bez podania źródła, jest przestępstwem ściganym z urzędu. Plagiat jest bowiem niczym innym, jak kradzieżą praw autorskich. Każdy, kto dowie się o popełnieniu przestępstwa plagiatu, zgodnie z kodeksem karnym, ma obowiązek to zgłosić. Można to zrobić także w sposób anonimowy. Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Czy krakowska Akademia ma antyplagiat?
Kiedy jest plagiat pracy magisterskiej?
Jak sprawdzić plagiat?
Co to jest plagiat i jakie mogą być jego skutki prawne?
Ile procent plagiatu może mieć praca magisterska?
Jak pisać pracę licencjacką bez plagiatu?