` system antyplagiatowy

Czy plagiat to grzech?

Gość - 2017-05-31 09:53:02

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-06-10 23:27:15 Krasnystaw
          Plagiat jest sposobem na kradzież czyjejś autorskiej własności intelektualnej. Według religii chrześcijańskiej i tradycji dekalogu siódmym przykazaniem jest "Nie kradnij". Zostało zatem spełnione wymaganie, aby powyższy czyn posiadał znamiona grzechu. Zresztą jaki kapłan dowolnej religii pochwaliłby takie zachowanie? Chyba taki nie istnieje. Dlatego zawsze przy cytowaniu tekstów powinniśmy podawać autora, a co najmniej nie mówić, że sami go napisaliśmy.Jeśli taki grzech niestety nastąpi, bo nikt nie jest do konća święty, należy się wyspowiadać i sprostować naszą wypowiedź czy publikację.

Gość 2018-01-18 23:08:38 Tarnobrzeg
Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie tytułowe... Pisanie prac dyplomowych, magisterskich jest w dużej mierze odwzorowaniem istniejących już publikacji i wykorzystywanie ich przez kolejne osoby nie jest grzechem. Problem pojawia się wówczas, gdy postanawiamy dokładnie spisać całą publikacje i podpisać jako swoją. Wówczas jest to nic innego jak kradzież i to trzeba podkreślić. Prawo stanowi o wykorzystaniu danego artykułu czy książki pod warunkiem jego stosownej  parafrazy. Należy więc uważać na czerpanie informacji z cudzych publikacji.

Gość 2017-05-31 09:53:45 Police
Czy plagiat to kradzież? Oczywiście, że tak. Plagiat to najzwyczajniej w świecie kradzież czyjejś własności intelektualnej. A każda kradzież jest uznawana za grzech. Nie ma znaczenia, że przedmiotem kradzieży są dobra niematerialne. Osoba plagiatująca podpisuje swoim nazwiskiem cudzą twórczość. Zatem plagiat można uznać za grzech. Podobnie jak kradzież portfela czy telefonu komórkowego. Każdy chrześcijanin, który dopuścił się plagiatu powinien udać się do spowiedzi i niezwłocznie usunąć splagiatowane treści.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Co grozi za plagiat zdjęcia?
Co grozi za plagiat na uczelni?
Co grozi za plagiat?
Czym jest plagiat w sztuce?
Jak pisać pracę licencjacką aby nie popełnić plagiatu?
Czy tłumaczenie to plagiat?