` system antyplagiatowy

Czy w modzie możliwy jest plagiat?

Gość - 2018-08-03 14:43:49

Kup program anyplagiatowy za 35 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-08-03 16:11:14 Kluczbork

W obecnych czasach moda jest bardzo różnorodna i zmienna. Projektanci regularnie wypuszczają nowe kolekcje. W tzw. sieciówkach dwa razy w roku pojawia się kolekcja odzieży, a w tym czasie na wieszakach zjawiają się kolejne nowe ubrania w ramach wprowadzania mniejszych kolekcji. Co sezon wracają te same motywy, czyli na przykład kwiaty, barok czy też kolor czerwony. Niektóre rzeczy, jak spodnie – rurki czy balerinki wchodzą do kanonu klasyki, obecnego co rok w kolekcjach wielu sklepów.


Czy w takiej sytuacji można mówić o plagiacie w tej dziedzinie życia?


Niewątpliwie, są sytuacje, gdzie plagiat ma realnie miejsce. Przykładem takiego zdarzenia jest oskarżenie współwłaścicielki Local heroes w stosunku do koncernu H&M, który wypuścił na rynek przypinki łudząco podobne do przypinek z jej sklepu. Koncern szybko wycofał produkt i zawarł ugodę ze sklepem Pani Arety Szpury.


Jednak w większości przypadków, gdy w sklepie pojawia się po raz kolejny bluzka w groszki czy sukienka w kwiaty, trudno mówić o plagiacie. Jest to po prostu przetworzenie tego samego motywu, który przewijał się w kolekcjach 20 i 30 lat temu. Wydaje się, że w modzie już wszystko powiedziano i jedyne, co zostaje to przetwarzanie tych samych motywów, przez co moda przypomina zataczające się koło.
Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Czy sampling to plagiat?
Ale to już było… I nie wróci więcej?
Czy podróbki markowych rzeczy nadal będą zyskiwać na popularności?
Czym jest plagiat w grach?
Jak pisać, aby nie popełnić plagiatu?
Dlaczego plagiat grozi każdemu?