` system antyplagiatowy

Czy żyjemy w czasach plagiatu?

Gość - 2018-07-10 08:54:54

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-07-10 09:48:54 Mońki
Na samym wstępie warto, zaznaczyć czym jest to magiczne słowo, otóż w skrócie plagiatem możemy nazwać, przypisanie sobie autorstwa czyjejś własności intelektualnej, może być to na przykład praca magisterska czy grafika.  

Prace naukowe

Mimo odpowiedzialności KARNEJ, tak karnej zjawisko to występowało, występuje i występować będzie na porządku dziennym jeszcze przez długi okres czasu. Najlepszym przykładem jest pisanie prac magisterskich, doktoranckich ect, na zlecenie, wielu z was  na pewno szokuje fakt, że jest to proceder na tyle popularny, że często może stać bardzo dobrym źródłem dochodu a osobą sprawdzającą prace np magisterską często bywa tą sama osoba która ją napisała. 

Ghostwrting

Kolejnym dyskusyjnym zjawiskiem jest tak zwany ghostwriting - czyli pisanie tekstów np. piosenek na zlecenie, które wydawane są następnie pod nazwiskiem zleceniodawcy a nie autora. Czy jest to plagiat? W świetle prawa nie do końca, w mojej osobistej opinii jak i opinii wielu innych ludzi, tak. Chciałbym posłużyć się przykładem wielu piosenkarzy, którzy śpiewając "swoje" piękne ballady potrafią złapać nie jednego odbiorce za serce a następnie słuchać braw i pochlebnych słów przez długie godziny. Warto postawić jednak zasadnicze pytanie komu tak naprawdę bijemy brawo? 

Czas plagiatu

Plagiat nie jest już zjawiskiem które raczej odrzuca nas od rzekomego autora a powszechnie akceptowalnym procederem, często akceptujemy go podświadomie będąc już przyzwyczajonymi do takich zabiegów marketingowych. Wynika to z zaniku pewnych wartości społecznych i o losie odejścia od trochę średniowiecznej  (dosłownie i w przenośni) dualistycznej wizji świata. To jest dobre a to złe, Nie, teraz wszystko jest szare i albo jest dla nas wygodne i jesteśmy w stanie to zaakceptować albo narusza naszą małą strefę wewnętrznego komfortu i jest czymś co po prostu się nie przyjmie. Dlatego tak wielu ludzi mających do powiedzenia więcej niż utarty schemat jest przez ludzi odrzucanych. Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Czy można splagiatować witrynę internetową?
Jak stworzyć szczelny system antyplagiatowy?
Kradzież czy inspiracja?
Czy za plagiat można trafić do więzienia?
Na kim spoczywa odpowiedzialność za dokonanie plagiatu w pracy naukowej?
Czy dysertacje doktorskie są sprawdzane w systemie antyplagiatowym?