` system antyplagiatowy

Czym jest plagiat w grach?

Gość - 2018-08-03 11:02:55

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-08-03 16:08:15 Oława

Tworzenie własnych aplikacji komputerowych i mobilnych cieszy się coraz większą popularnością. Ze względu na ilość dostępnych programów należy uważać, aby inspiracja nie stała się plagiatem. 


Przede wszystkim liczy się aspekt wizualny. Możliwe, że nie dla każdego jest to oczywiste, że nie wolno kopiować i używać cudzych grafik. Szata graficzna gier i aplikacji powinna więc być stworzona indywidualnie. Również stosowanie znaków towarowych i logo innych producentów jest niedopuszczalne. Projektując aplikację powinniśmy sami stworzyć muzykę oraz kod. Te wszystkie aspekty wydają się dosyć łatwe do rozpoznania, natomiast gorzej ma się sytuacja z plagiatem ze względu na zbieżność fabuły. Tutaj wszystko zależy od poszczególnych przypadków. Aby uniknąć konsekwencji prawnych z pewnością nie powinniśmy używać cudzych nazw własnych takich jak imiona bohaterów czy nazwy miejsc. Mechanika gry wydaje się mieć najmniejsze znaczenie pod kątem plagiatu, jednak zawsze warto dodać coś od siebie. 


W kwestii tworzenia gier i aplikacji najważniejszą zasadą jest nie kopiowanie treści wizualnych. Przestrzegając kilku podstawowych wytycznych jesteśmy w stanie stworzyć unikatową grę bez konieczności ponoszenia konsekwencji prawnych.
Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jak pisać, aby nie popełnić plagiatu?
Dlaczego plagiat grozi każdemu?
Plagiat na youtube?
Czy tylko młodzież popełnia plagiat?
Co ludzie plagiatują?
Czy plagiat jest groźny?