` system antyplagiatowy

Czym jest plagiat w sztuce?

Gość - 2017-05-29 09:02:12

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-10-08 16:10:38 Skaryszew

Sztuka pojawiła się wraz z cywilizacją. Można tym mianem określić wszystko, co wywołuje w człowieku emocje i skłania do refleksji (od starożytnych rysunków skalnych, muzyki sakralnej i przekazywanych ustnie opowieści po sztukę nowoczesną). Ze względu na ogromną ilość już istniejących dzieł trudno jest stworzyć coś oryginalnego, dlatego też zarówno twórcy, jak i krytycy zastanawiają się, w jaki sposób definiować plagiat.

Współcześnie coraz rzadziej mówi się o tym pojęciu, gdyż artyści uzasadniają podobieństwo (często bardzo duże) między dziełami naśladownictwem, twierdząc, że pokazują inny sposób postrzegania tego samego tematu. Ponieważ interpretacja sztuki jest dowolna i indywidualna zwykle niemożliwe jest udowodnienie, że mamy do czynienia z plagiatem. Szczególną trudność sprawiają problemy najpopularniejsze wśród twórców.


Gość 2018-06-10 23:14:38 Boguszów-Gorce
Dosyć dobrze zrozumiałe jest pojęcie plagiatu jeśli chodzi o tekst pisany (w postaci książki, piosenki, pracy dyplomowej). Natomiast wykonanie go w odniesieniu do sztuki wydaje się trudniejsze. Chociaż niezupełnie. Zdarzają się sytuacje, gdy autor pokazuje tworzony obraz osobie postronnej, a ta podkrada pomysł i wykorzystuje go jako własny przez prawowitym twórcą. Plagiat może dotyczyć także rzeźb, zdjęć (trudniejsze do udowodnienia ponieważ zdarzają się przypadki zrobienie identycznego zdjęcia w tym samym miejscu) czy też wszelkiej formy graficzno-malarskiej. Podobnie jak inne formy plagiatu jest objęty sankcjami prawnymi - grzywny lub skazania na odsiadkę do 3 lat więzienia.

Gość 2018-01-24 22:23:54 Pobiedziska
Każdy artysta tworzący swoje arcydzieła szuka weny, natchnienia, aby móc przelać swoje myśli na płótno. Autor danego obrazu fascynujący się sztuką, obeznany w tym co robi, chciałby aby każdy człowiek zauważył i docenił jego pracę. W przypadku, gdy dany malarz czerpie pomysły od innego artysty, wówczas jest mowa o plagiacie. Oczywiście lekkie wzorowanie się na dziełach sztuki i tworzenie czegoś własnego nie jest przestępstwem. Jeżeli dany obraz prawie że w identyczny sposób będzie ukazywał dzieło drugiego, to mamy tu do czynienia  z plagiatem, ściąganiem od kogoś. Plagiatem nazywa się kopiowanie cudzych obrazów, malunków i uwierzytelnianie ich w świat. Jest to karalne.

Gość 2017-05-30 13:16:13 Łobez
Sztuka, może inspirować, rozwijać i uczyć. Ale często w sztuce, dochodzi do kradzieży czyjegoś dzieła - plagiatu. Czym jest plagiat w sztuce? Jeżeli jakieś dzieło jest inspirowane innym, które posiada już swojego autora i jest do niego łudząco podobne, niejako skopiowane, to to nazywamy plagiatem ukrytym. Jeśli natomiast całkowicie przypisujemy własnej osobie autorstwo obrazu czy innego utworu, którego nie stworzyliśmy, to wtedy mówimy o plagiacie jawnym. W obydwu sytuacjach grozi nam kara grzywnej lub nawet pozbawienia wolności.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jak pisać pracę licencjacką aby nie popełnić plagiatu?
Czy tłumaczenie to plagiat?
Czy autoplagiat jest plagiatem?
Co wykrywa program plagiat?
Co to jest plagiat ukryty?
Co to jest plagiat jawny?