Szukaj w portalu NiePlagiatom.pl lub zadaj pytaniePytasz jako: Gość

Ile może być plagiatu w pracy licencjackiej?

Gość - 2017-07-02 07:18:41

Kup program anyplagiatowy za 35 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-06-24 11:36:09 Sieradz
Praca licencjacka musi być samodzielnie napisana przez studenta. Plagiatu w pracy licencjackiej nie może być zbyt wiele - maksymalnie 30 procent. Czasami uczelnie dopuszczają 40 procent plagiatu. Program antyplagiatowy bada ilość plagiatu i formułuje opinię. Jeśli plagiatu jest dużo, wówczas praca jest odrzucana. Czasami promotor prosi studenta o usunięcie plagiatu z pracy - jest to możliwe, ale zajmuje sporo czasu. Licencjacka praca musi być samodzielna, a plagiat to kradzież cudzych myśli i cudzej pracy. Im mniej plagiatu, tym lepiej. 

Gość 2017-07-02 12:02:52 Stargard
Pisząc pracę licencjacką z reguły nie zastanawiamy się specjalnie nad oryginalnością - na tym etapie dopuszczalne jest, aby praca dyplomowa miała charakter odtwórczy. Nie można jednak zapominać o różnicy między cytatem a plagiatem! Jest to o tyle ważne, że od 2016 r. wszystkie prace dyplomowe bronione w Polsce podlegają sprawdzenia pod tym kątem w bazie ORPD.
Decyzję o tym, czy dana praca jest plagiatem, ostatecznie podejmuje uczelnia, a program pełni jedynie rolę ostrzegawczą. Na ogół przyjmuje się, że dopuszczalne jest, by zapożyczenia zajmowały do 40% tekstu. Jednak odsetek mniejszy, ale pozbawiony właściwych przypisów, również zostanie uznany za plagiat.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Czy plagiat czyta tabele?
Ile kosztuje sprawdzanie plagiatu?
Czy plagiat jest ścigany z urzędu?
Czy krakowska Akademia ma antyplagiat?
Kiedy jest plagiat pracy magisterskiej?
Jak sprawdzić plagiat?