` system antyplagiatowy

Ile powtórzonych słów to plagiat?

Gość - 2017-07-02 10:11:03

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-10-10 14:11:11 Płoty

Nie zawsze, żeby zawłaszczyć cudzą treść kopiuje się Ją w całości. Najczęściej wykorzystuje się tylko fragmenty cudzego dzieła. Programy antyplagiatowe są skonstruowane w ten sposób, że wyłapują skopiowane ciągi słów. W większości tego typu narzędzi sprawdzających prace pod kątem plagiatów, stosowane są dwa współczynniki powtórzeń wyrazów. Pierwszy weryfikuje ile procent danej pracy, porównując do innych dokumentów będących zarejestrowane w bazie, posiada takie same powtórzone ciągi słów do 5 wyrazów. Taki poziom nie może być wyższy od 50 procent, by praca została uznana za akceptowalną. Drugi współczynnik wynosi 25 wyrazów powtórzonych ciągiem - w tym przypadku poziom alarmowy wynosi dużo mniej, gdyż tylko 5 procent


Gość 2018-06-14 23:26:18 Brzeg Dolny
Ze względu na to, że program antyplagiatowy jest zaprogramowany na określone reguły, wyłapuje m.in. ciąg słów, które uznaje za plagiat. Zwykle 5 - 6 słów, które zgadzają się, są uznawane przez program za plagiat. Niektóre potoczne wyrażenia czy np. przysłowia również mogą być w takim przypadku uznane za plagiat. Warto więc podczas pisania pracy sprawdzać czy dane zdanie nie zawiera zwrotów, które maszyna może uznać za zapożyczone w dosłownym brzmieniu z pracy innej osoby. Wówczas należy stosować synonimy i parafrazę w celu uniknięcia plagiatu.

Gość 2018-01-24 22:23:19 Tomaszów Lubelski
Plagiat jest skopiowaniem cudzego dzieła. Czasami ktoś przywłaszczy sobie sto procent cudzego tekstu czy utworu muzycznego, nieraz jednak skopiuje część tekstu. Trudno określić ile słów trzeba ukraść, aby popełnić plagiat. Obecnie zakłada się, że powyżej 30 procent pracy magisterskiej czy licencjackiej oznacza plagiat. Jednak jest to określenie uznaniowe, a każda uczelnia nieco inaczej określa taki plagiat. Warto zatem polegać na sobie, nie kraść cudzych prac, a nerwy będą spokojniejsze i życie stanie się łatwiejsze. 

Gość 2017-07-02 12:02:52 Imielin
W większości programów sprawdzających prace naukowe (licencjackie, magisterskie, doktoranckie czy inżynierskie) pod kątem wystąpienia plagiatu, wykorzystuje się dwa współczynniki powtórzeń wyrazów. Pierwszy z nich weryfikuje, ile procent pracy, w porównaniu do innych utworów zarejestrowanych w bazie, zawiera identycznie powtórzone ciągi słów do 5 wyrazów. Ten poziom nie powinien przekroczyć 50 procent. Drugi współczynnik natomiast to 25 wyrazów powtórzonych ciągiem i tu poziom alarmowy wynosi znacznie mniej - 5 procent. Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Czym jest plagiat?
Jak uniknąć plagiatu?
Jak działa program antyplagiatowy?
Ile procent plagiatu może być w pracy dyplomowej?
Co to jest program antyplagiatowy?
Co to znaczy plagiat?