` system antyplagiatowy

Ile procent plagiatu może być w pracy inżynierskiej?

Gość - 2017-07-02 09:49:37

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-10-10 13:23:44 Lipiany

Wielu studentów piszących pracę inżynierską zadaje sobie takie pytanie. Oczywiście, najlepszą sytuacją było by, gdyby praca była w stu procentach oryginalna, jednak w praktyce jest to niemożliwe. Uczelnie tolerują różny stopień plagiatu w pracy, jednak najczęściej jest to wartość w granicach 20-40%. Warto jednak celować w dolny próg procentowy, by zmniejszyć prawdopodobieństwo oskarżenia o kopiowanie cudzej treści. Wartość 40% jest wartością graniczną i nie powinna zdarzyć się sytuacja, by gdziekolwiek zaakceptowano pracę z wyższą procentowością plagiatu.


Gość 2018-06-13 23:36:27 Chojnów
W zależności od wymagań uczelni, praca inżynierska może mieć od 15 do 30 % plagiatu. Oczywiście wiadomym jest, że najbardziej pożądane to stworzenie autorskiej, nowatorskiej pracy naukowej. Nawet w dziedzinie bardzo technicznej, gdzie zasób synonimów na branżowe słownictwo jest ograniczony często do minimum, jest to możliwe. Warto wówczas stosować parafrazy i zdania opisowe (oczywiście również nie przesadzając z użyciem tych form). Korzystanie ze słownika wyrazów obcych i synonimów może być bezcenne, by plagiatu było jak najmniej w pracy.

Gość 2017-07-02 12:02:52 Żuromin
Dopuszczalność plagiatu w pracy dyplomowej określana jest przede wszystkim poprzez dwa współczynniki podobieństwa, które różnią się długością fraz. Współczynnik 1 wskazuje ile procent sprawdzanej pracy stanowią frazy składające się z 5 słów, które odnalezione zostały w bazie macierzystej uczelni, bazach innych uczelni oraz zasobach internetu. Natomiast współczynnik 2 dotyczy fraz o długości 25 słów. Uczelnie przyjmują własne progi procentowe, które określone są w zarządzeniu rektora. W przypadku prac inżynierskich, stopień dopuszczalności plagiatu wynosi zwykle: nie więcej niż 50% dla współczynnika 1 i nie więcej niż 5% dla współczynnika 2.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Ile procent plagiatu może być w pracy licencjackiej?
Ile kosztuje sprawdzenie pracy magisterskiej?
Ile kosztuje program antyplagiatowy?
Ile może być plagiatu w pracy magisterskiej?
Ile procent plagiatu może być w pracy magisterskiej?
Ile może być plagiatu w pracy licencjackiej?