` system antyplagiatowy

Ile procent plagiatu w pracy dyplomowej?

Gość - 2019-02-22 11:10:37

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2019-02-22 12:42:18 Lwówek

Napisanie pracy dyplomowej to dla większości studentów, może z wyjątkiem studentów filologii polskiej, prawdziwy koszmar. Podczas całego toku studiów każdy musi napisać kilka, do kilkunastu prac zaliczeniowych, jednak rzadko przekraczają one objętość 10 stron. Praca dyplomowa to już zupełnie inny poziom pracy. Przede wszystkim ze względu na objętość – taka praca powinna liczyć od 40 - 60 stron. Ponadto nasze dzieło musi posiadać wysoką wartość merytoryczną (tu niezbędna jest solidna kwerenda), musi być napisane składnym językiem, a nasz przewód myślowy musi być spójny.

Praca odtwórcza nie równa się plagiat

Nie ma co się oszukiwać, prace dyplomowe to w znacznej większość prace odtwórcze. To nie znaczy jednak, że nasza praca musi być plagiatem, a nawet nie może! Bazowanie na czyjejś myśli i cytowanie, to nie to samo co kradzież własności intelektualnej. Odkąd uczelnie zaczęły przepuszczać prace przez programy antyplagiatowe, szacuje się, że ok. co trzecia praca dyplomowa nosi znamiona plagiatu.

Ile procent cukru w cukrze?

Poza przypadkami, w których mamy do czynienia z pracą edytorską, bądź bazującą na bieżącym projekcie (choć i tu należy być czujnym), każda praca opiera się na wieloletnich badaniach i okryciach innych profesorów, doktorów i specjalistów w danej dziedzinie. W takiej pracy umieszcza się wiele odniesień i cytatów. Stąd najczęściej zadawane pytanie przez studentów o to, ile procentowo praca może zawierać tej „cudzej myśli”. W Polsce oczywiście niedopuszczalne jest kopiowanie całych prac, ale należy też pamiętać o tym, że nasze dzieło nie może przekraczać 40 % zapożyczeń (niektóre uczelnie narzucają bardziej restrykcyjne zasady - nawet do 20%).

Jak ustrzec się plagiatu?

Konsekwencje popełnienia plagiatu są bardzo dotkliwe i nie warto ryzykować. Kradzież czyjejś własności intelektualnej to przestępstwo. Jak zatem zminimalizować ryzyko i ustrzec się takiego błędu? Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej programów antyplagiatowych, za pomocą których możemy sami zweryfikować efekty swojej pracy przed jej oddaniem. Zanim jednak do tego przejdziemy pamiętajmy, że nadrzędną zasadą pisania unikalnych tekstów jest ich samodzielne pisanie.
Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Kiedy wykrywa plagiat?
Ile może być plagiatu w pracy inżynierskiej?
Gdzie sprawdzić prace na plagiat?
Jak odczytywać wyniki plagiatu?
Jak się sprawdza plagiat?
Jak obejść program plagiat?