` system antyplagiatowy

Jak nie popełnić plagiatu przy pisaniu pracy magisterskiej?

Gość - 2018-08-30 15:38:29

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-08-30 17:42:48 Tuchola
Studenci ostatnich lat studiów zastanawiają się jak nie dopuścić do posądzenia o plagiat po napisaniu pracy magisterskiej, licencjackiej lub inżynierskiej. Ponadto niepokój studentów może budzić fakt, że od roku akademickiego 2018/2019 uczelnie zaczną stosować jednolity system anty-plagiatowy w celu sprawdzania prac dyplomowych. Ma to między innymi na celu ograniczenie tego zjawiska i skłonienie studentów do bardziej samodzielnej pracy. Być może obawy przed samodzielnym tworzeniem prac są przerysowane i realnie nie stanowi to, aż tak skomplikowanego zagadnienia.
Jak pisać legalnie?
Zgodnie z prawem dopuszczalne jest przywoływanie cytatów, które stanowią część obszerniejszego dzieła. Należy jednak pamiętać o zmianie rodzaju czcionki lub o użyciu akapitu tak, aby cytat wyraźnie się wyróżniał. Na koniec obowiązkowo należy przywołać autora i tytuł cytowanego utworu. Istotnym wyznacznikiem struktury pracy jest to aby cytaty pełniły funkcję poboczną głównego zagadnienia.
Stosując cytaty rozważnie i kierując się własną inwencją z pewnością praca magisterska nie zasłuży na miano plagiatu. Dodatkowo warto ustalić na początku pisania pracy dyplomowej, że plagiatem po prostu nie będzie.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Czy można wyrazić zgodę na plagiat?
Czy content na youtubie to w większości plagiat?
Jak przejść przez życie i być z niego dumnym?
Kiedy jest plagiat obrazu?
Jakie prawa autorskie narusza plagiat?
Jak samemu sprawdzić czy praca nie jest plagiatem?