Jak pisać, aby nie popełnić plagiatu?
Gość - 2018-08-03 10:47:11
Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!
Gość 2018-08-03 15:51:13 Wasilków
Wbrew pozorom tematyka plagiatu treści nie dotyczy tylko profesjonalistów związanych z dziennikarstwem czy literaturą. Będąc zwykłym użytkownikiem internetu łatwo jest dopuścić się przywłaszczenia cudzego tekstu. Problem w dużej mierze dotyczy też studentów piszących swoje prace licencjackie czy magisterskie. Aby uniknąć problemów, konieczna jest wiedza na temat tego, jak poprawnie korzystać ze źródeł.
Przede wszystkim każdy podejmujący się bazowania na cudzych pracach powinien zaznajomić się z pojęciem plagiatu i być świadomym ewentualnych konsekwencji. Warto wiedzieć, że każda treść mająca swojego autora powinna być odpowiednio opisana. Korzystając ze źródeł internetowych konieczne jest podanie dokładnego adresu strony, z której tekst pochodzi. Przytaczając cytaty z książek czy czasopism należy pamiętać o tym, aby podać dokładne dane tj. imię i nazwisko autorów, rok i miejsce wydania, wydawnictwo, a w przypadku artykułów także lokalizację, czyli strony wydania, na których jest umieszczony tekst. Pamiętać należy także o tym, że niedokończona publikacja jest również cudzą własnością i należy ją odpowiednio opisać w źródłach.
Nieświadome popełnienie plagiatu zdarza się bardzo często, więc warto poświęcić chwilę na zaznajomienie się z tą tematyką. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy w naszym wypracowaniu właśnie łamiemy prawo, lepiej umieścić więcej odnośników do źródeł. W przypadku dużych prac warto skorzystać z programów antyplagiatowych.
Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Dlaczego plagiat grozi każdemu?
Plagiat na youtube?
Czy tylko młodzież popełnia plagiat?
Co ludzie plagiatują?
Czy plagiat jest groźny?
Jak producenci gier radzą sobie z plagiatem?