` system antyplagiatowy

Jak uniknąć plagiatu?

Gość - 2017-06-25 15:50:08

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-09-14 16:07:34 Gogolin


Większości przypadków plagiatu można uniknąć, cytując źródła. Samo potwierdzenie, że pewne materiały zostały pożyczone i dostarczenie odbiorcom informacji niezbędnych do znalezienia tego źródła, zwykle wystarczy, aby zapobiec plagiatowi. Cytowanie to jeden ze skutecznych sposobów na uniknięcie plagiatu. Jednak informacje dotyczące cytowanego tekstu muszą być bardzo szczegółowe i obejmować oryginalnego autora (autorów), datę publikacji, tytuł i źródło.

Najprostszym i najskuteczniejszy może być także parafraza. Jeśli znalazłeś informacje, które są idealne dla twojej pracy badawczej, przeczytaj je i ujmij w swoje własne słowa.


Gość 2018-06-13 23:24:44 Chojnice
Pisanie pracy licencjackiej, inżynierskiej oraz magisterskiej jest obecnie obarczone dodatkowym stresem. Od tego roku wszystkie uczelnie wyższe będą zobowiązane, do sprawdzania wszystkich prac swoich studentów, w systemie antyplagiatowym. Jeśli taki system wykryje u nas plagiat, możemy nie podejść do obrony, lub po obronie możemy zostać pozbawieni dyplomu. Jeśli chcemy uniknąć popełnienia nieświadomego plagiatu, możemy zrobić dwie rzeczy. Pierwsza to dodawanie przypisów, do każdego zapożyczenia. Druga to wykupienie dostępu do systemu i wcześniejsze sprawdzenie pracy. 

Gość 2017-06-25 20:08:48 Sucha Beskidzka
Każda praca, czy to dyplomowa czy magisterska, w dużej mierze opiera się na cytowaniu i korzystaniu ze źródeł. Jak więc uniknąć plagiatu przy sprawdzaniu przez programy antyplagiatowe?
Najlepiej po prostu parafrazować interesujące nas fragmenty zamiast cytować je w słowo w słowo. W ten sposób do każdego cytatu dodamy także wkład własny i „oszukamy” system antyplagiatowy.
Jeśli już jednak decydujemy się na dokładny cytat, to musimy pamiętać o tym, by za każdym razem dawać przypis. Cytowanie bez przypisu to kradzież cudzej myśli.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jak działa program antyplagiatowy?
Ile procent plagiatu może być w pracy dyplomowej?
Co to jest program antyplagiatowy?
Co to znaczy plagiat?
Na czym polega sprawdzanie antyplagiatem?
Jaka jest odpowiedzialność karna za plagiat?