` system antyplagiatowy

Jaka jest odpowiedzialność karna za plagiat?

Gość - 2017-06-13 22:58:46

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-09-28 10:50:09 Siewierz

Za dopuszczenie się plagiatu grozi:


  • Grzywna (od 100 zł do nawet 1 080 000 zł!)

  • Kara ograniczenia wolności od jednego miesiąca do dwunastu.

  • Kara pozbawienia wolności od 1 miesiąca do 3 lat.

W przypadku popełnienia plagiatu w pracy dyplomowej, władze uczelni wstrzymują proces nadania tytułu, do czasu wydania orędzia komisji dyscyplinarnej, a w razie wykrycia przekazują zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Należy również pamiętać iż w razie sytuacji gdy nasz utwór został splagiatowany, mamy prawo do domagania się odszkodowania oraz rekompensaty za straty moralne.


Gość 2018-06-17 16:11:54 Otwock
Odpowiedzialność karna za plagiat jest spora, może nawet skończyć się więzieniem. W zawieszeniu, ale nie jest to dobra sprawa. Niejedna osoba musi zapłacić nawet kilka tysięcy złotych grzywny za plagiat. Można się bać, ale tylko wtedy, gdy ma się plagiat na sumieniu. Odradzamy spisywanie cudzych myśli i zlecanie prac innym osobom. To naganne postępowanie, które nie jest polecane żadnej osobie. Plagiat to okropna rzecz, której nie wolno popełniać pod żadnym pozorem. Należy uczciwie i samodzielnie pisać wszelkie prace. 

Gość 2017-06-13 23:25:21 Piekary Śląskie
Osoba popełniająca plagiat, czyli przywłaszczająca sobie cudzą własność intelektualną popełnia przestępstwo. Jest to czyn moralnie naganny. Należy się za niego surowa kara, która oznacza wyrok na przykład w zawieszeniu, jednak dla naukowca jest to koniec kariery naukowej. Student popełniający plagiat to osoba, która zamyka przed sobą wszelkie drzwi do kariery. Plagiatowanie jest plagą naszych czasów - cudzą własność pobierają uczniowie, studenci, profesorowie. Kadra naukowa często popełnia taki grzech, myśląc, że jest bezkarna.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jak sprawdzić czy moja praca nie jest plagiatem?
Jak sprawdzić czy moja praca licencjacka nie jest plagiatem?
Jak sprawdzić czy moja praca jest plagiatem?
Jak rozpoznać plagiat muzyczny?
Jak poprawić pracę po plagiacie?
Jak poprawić plagiat?