` system antyplagiatowy

Jaka jest odpowiedzialność promotora za plagiat?

Gość - 2017-06-01 22:37:25

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2018-06-15 00:02:08 Gorzów Wielkopolski
Promotor odpowiada za plagiat. Jego pracą jest czuwanie nad unikatowym charakterem prac studentów. Jeśli nie wykryje plagiatu to odpowiada tak samo, jak autor. Grozi mu odpowiedzialność karna oraz poważne konsekwencje, łącznie ze zwolnieniem z pracy. Z tego powodu promotor sprawdza bardzo dokładnie wszystkie prace i dzięki temu czuwa nad ich poziomem. Nie pozwala sobie na błędy, uchybienia oraz niedociągnięcia. Jego praca jest bardzo ważna i odpowiedzialna. Na pewno nie można zarzucić mu złej woli, a jego działania są staranne, rzetelne i zgodne z etyką. 

Gość 2018-01-18 23:17:11 Działdowo
Każde przestępstwo skutkuje odpowiedzialnością karną, która również dotyczy popełnianych plagiatów przez studentów przy okazji redagowana własnych prac dyplomowych. W kwestii odpowiedzialności za popełniony plagiat na każdej uczelni w Polsce odpowiedzialność tą ponosi tylko i wyłącznie student. Na chwile obecną nie ma przepisów prawnych w formie ustawy, rozporządzenia bądź zarządzeń wewnętrznych uczelni, aby tą odpowiedzialność dzierżył również promotor pracy. Promotor odpowiada tylko za poprawność formułowanych treści pracy, pokazuje kierunek działania studenta, ocenia pracę jej poprawność. To czy on popełni plagiat czy nie zależy wyłącznie od studenta, bowiem przestępstwo plagiatu zazwyczaj jest świadomym działaniem studenta. Promotor nie ma na to żadnego wpływu. Jedyną jego rolą jest przestrzeganie studentów przed konsekwencjami wynikającymi z popełnienia plagiatu. Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego planuje jednak zmiany w tym zakresie. Chce, aby odpowiedzialność za plagiat popełniony przez studenta odpowiadał również promotor. Taki pomysł w opinii wielu nauczycieli akademickich wywołuje protest. Opinia ta jest słuszna.

Gość 2017-06-25 19:26:29 Słupca
Pomimo tego, iż uczelnie mają obowiązek sprawdzać wszystkie prace licencjackie i magisterskie programem antyplagiatowym, nadal zdarzają się przypadki tzw. kradzieży intelektualnej. W myśl obecnych przepisów prawnych, karę za tego typu nadużycie ponosi wyłącznie student. Natomiast promotor, pod którego kierunkiem została napisana praca dyplomowa za plagiat nie odpowiada. Może się to jednak zmienić. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozważa, aby odpowiedzialność za plagiat ponosił promotor. 

Gość 2017-06-01 22:38:19 Żory
Odpowiedzialność za plagiat na uczelni w całej okazałości ponosi student, który dopuścił się takiego plagiatu. Oczywiście cała praca licencjacka, czy też magisterska przechodzi przez specjalny program antyplagiatowy, aby takie posunięcia wyeliminować, ale pojedyncze przypadki nadal się zdarzają. Promotor jak na razie nie ponosi odpowiedzialności za popełniony występek przez studenta, choć w niedalekiej przyszłości ma się to zmienić. W obecnej sytuacji całą winą obciążany jest jednak student popełniający przestępstwo.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jaka jest odpowiedzialność karna i cywilna za plagiat?
Jakie są typy plagiatu?
Jakie są synonimy słowa plagiat?
Jaka jest odpowiedzialność prawna za plagiaty na uczelniach wyższych?
Czy plagiat to grzech?
Co grozi za plagiat zdjęcia?