` system antyplagiatowy

Kiedy jest plagiat pracy magisterskiej?

Gość - 2017-07-02 10:53:12

Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!

Gość 2019-05-31 16:23:14 Bisztynek

Wykorzystanie opracowanych przez inne osoby tekstów bez podania imienia i nazwiska autora to pierwszy krok do popełnienia plagiatu. Prace magisterskie oczywiście opierać muszą się na fachowej literaturze po to, aby były merytoryczne i poparte faktami. Nie wolno zapominać o przypisach, które informują nas, skąd zaczerpnięta została myśl. Jeżeli procent zapożyczeń, przekroczy 40% całości tekstu do czynienia mamy z plagiatem pracy magisterskiej. Nadmienić trzeba, że popełnienie plagiatu podlega karze nie tylko w odniesieniu do uczelnie, ale także sankcjom karnym.


Gość 2018-06-13 23:21:58 Strzegom
Pisząc pracę magisterską nie możemy dopuścić się plagiatu. Jest to sprawa niby oczywista, ale niegdyś sprawdzenie każdej pracy, a nawet małej ilości prac w skali kraju, nie było łatwe. Jeśli więc ktoś zdawał pracę na uczelni we Wrocławiu, to mało prawdopodobne było wykrycie plagiatu, jeśli taka sama praca była zdana w Szczecinie. Plagiat pracy magisterskiej dotyczy tekstu, który w 40% nie jest oryginalny, tylko zapożyczony z innej pracy. Obecnie mają to sprawdzać zaawansowane systemy antyplagiatowe. 

Gość 2017-07-02 12:02:52 Pisz
Nie wszyscy zdają sobie sprawę czym tak naprawdę jest plagiat. Ogólnie można stwierdzić, że jest to zapożyczenie czyjejś własności intelektualnej, bez uwzględnienia autorstwa i źródła. W przypadku pracy magisterskiej, za plagiat uznaje się przede wszystkim dosłowne przytaczanie czyichś myśli (zwłaszcza pochodzących z materiałów pisanych), bez uwzględnienia autorstwa danego twórcy. Plagiatu nie można mylić z cytatem, czyli fragmentem opatrzonym cudzysłowem i przypisem, odnoszącym się do autorstwa i źródła danej treści.Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Jak sprawdzić plagiat?
Co to jest plagiat i jakie mogą być jego skutki prawne?
Ile procent plagiatu może mieć praca magisterska?
Jak pisać pracę licencjacką bez plagiatu?
Jak działa system antyplagiatowy?
Jak działa antyplagiat?