Kiedy praca staje się plagiatem?
Gość - 2018-08-23 12:03:35
Kup program anyplagiatowy za 49 zł i nie martw się o plagiat!
Gość 2018-10-10 13:54:48 Strumień
Zgodnie z prawem autorskim, dowolny utwór lub praca staje się plagiatem w momencie, w którym wykorzystuje inne prace, utwory lub ich fragmenty bez podania ich prawowitego autora oraz pochodzenia. Oznacza to, że KAŻDA praca korzystająca z cudzego dorobku intelektualnego, który nie został wyróżniony w bibliografii, może łamać prawo autorskie, a tym samym być uznana za plagiat.
Nie istnieje ŻADEN limit słów czy procentów, który określa moment, od którego dzieło przestaje być samodzielnym utworem. Dowolna praca może zostać uznana za plagiat, jeżeli nie zawiera odpowiednich informacji dotyczących autorów i ich dorobku wykorzystanych w tejże pracy. Nie oznacza to, że nie można posiłkować się cudzym dorobkiem intelektualnym, lub odnosić się do dzieł innych ludzi. Żeby jednak nie naruszać praw autorskich, nazwiska oraz tytuły prac, na które się powołujemy powinny być wyraźnie wymienione w przypisach lub bibliografii.
Gość 2018-08-30 17:15:17 Głowno
Praca staje się plagiatem gdy jej autor, bez podania źródła wykorzystuje fragmenty pracy napisanej przez kogoś innego. Może to być zarówno bezpośrednie skopiowanie treści, bez użycia cudzysłowu, jak i parafraza, w której zabrakło odniesienia do oryginalnego autora. Jeśli w pracy dyplomowej takie przypadki pojawiają się nagminnie, a "pożyczony" od kogoś innego tekst stanowi więcej niż 40% całości, praca staje się plagiatem i student nie może zostać dopuszczony do jej obrony. Jako plagiat liczy się też kopiowanie naszych własnych prac, które zostały napisane w innym celu niż do obrony pracy licencjackiej lub magisterskiej.
Gość 2018-08-23 17:14:56 Mszana Dolna
Każdy student stojący w obliczu napisania pracy dyplomowej z pewnością niejednokrotnie był przestrzegany przed plagiatem. Plagiat, niczym słowo-klucz, ciągle powraca w poradnikach pisania prac i uwagach promotorów. Kiedy jednak nasza praca kwalifikuje się jako plagiat? Większość uczelni przyjmuje, że praca to plagiat gdy jej minimum 40% jest nieoryginalne. Co prawda 40% wydaje się dużą częścią - przecież to prawie połowa! - jednak warto postarać się o jak najmniejszy procent i odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia.
Tematy antyplagiatowe które mogą Cię zaciekawić:
Kto to plagiat?
Kiedy praca licencjacka to plagiat?
Jak uniknąć plagiatu w pracy licencjackiej?
Co wykryje plagiat?
Ile procent na plagiat?
Co to jest internetowy system antyplagiatowy?